Pühapäeval, 27. septembril toimus Tallinnas Salme kultuurikeskuses Koolitantsu Kompanii debüütlavastus „Esimene lend“.

Sel aastal toimub Koolitants varasemast erinevat moodi. Fookuses on noor tantsija ja tants kui etenduskunst. Pooleteisttuhande osaleja seast valiti maakondlikel tantsupäevadel välja 64 tantsijast koosnev Koolitantsu Kompanii. Augusti alguses veetsid nad kaheksa päeva Käärikul, kus toimus Koolitants 2015 tantsulavastuse "Esimene lend" prooviperiood.

Valtu kooli tantsurühmast „Rõõmuratas” kuuluvad Koolitantsu Kompanii ridadesse Lydia Karmen Niin ja Markus Laurimaa. Korraldajad valisid välja ka Annaliina Liivamäe, kes kahjuks trauma tõttu tantsulavastuses osaleda ei saa. Lisaks tantsijatele pälvis tantsurühm „Rõõmuratas” tantsupäevade eripreemia „ Kõige entusiastlikumad, kaasaelavamad ja toetavamad juhendajad-lapsevanemad”. Tantsurühma juhendab Silvia Metsallik.

Tallinnas toimunud etenduse video ja pildid leiab aadressilt:

Karin Moisar