“Rõõmuratas“ on Valtu Põhikooli noorte tantsurühm, kus tantsivad kuuenda klassi tüdrukud-poisid. Esimeseks tantsuõpetajaks oli oma kooli kehalise kasvatuse õpetaja Reet Teets. Ajavahemikus 2014-2015 juhendas rühma Silvia Metsallik. Eelmisest õppeaastast alates Helen Reimand. Koos tantsitakse juba seitsmendat aastat.

Rühm on osalenud XI noorte laulu- ja tantsupeol „Maa ja Ilm”, Kaera-Jaani võistutantsimisel Võnnus, Rapla maakonna laulu- ja tantsupeol „Raplamaa lätted ja loitsud” ning aktiivselt lüüakse kaasa piirkondlikel kultuuriüritustel. 2015. aastal toimunud Koolitantsu konkursil pääsesid finaali rühma tantsijad Lydia Karmen Niin, Annaliina Liivamäe ja Markus Laurimaa. Lisaks tantsijatele pälvis tantsurühm Koolitantsu eripreemia „Kõige entusiastlikumad, kaasaelavamad ja toetavamad juhendajad-lapsevanemad”.