VÕIMLEMISE EESMÄRGIKS on  arendada laste  füüsilist ja vaimset arengut. Kujundada rühti. Painduvust, tasakaalu, hüppevõimet, musikaalsust, rütmitunnet, loovust, rühma tunnetust jne. Õpetada kuulama ja seostama liikumist ja muusikat omavahel.

Üldfüüsiline areng erinevates arenguastmetes on erinev. Klassikalise balleti elemendid, tasakaalud, hüpped, lainetused, hood, venitused, koordinatsiooni harjutused, akrobaatika, mänguline, tantsuline ja loov liikumine. Erinevate vahendite (lint, pall, hüpits, rõngas, kurikad, vedik jne.) kasutamine, kavade koostamine ja nende parandamine. Ettevalmistus võistlusvõimlemiseks vajab erinevate kombinatsioonide loomist ning kavade kokkuharjutamist.

Lõppeesmärgiks on osaleda erinevatel festivalidel, tantsupidudel, suurürituste avapidustustel, võistlustel jne.

Valtu koolis sai võimlemine alguse aastal 2002. Sellest aastast alates on võimlemisega tegeldud järjepidevalt. On osaletud kõigil Üld- ja Noorte tantsupidude. Kalevi mängude avapidustustel. Pääsesime Pipidega Koolitantsu finaali ja saavutasime neljanda koha ja publiku preemia lastetantsudes. Hetkel Kadi võimlejate noorterühm on olnud viiekordne Eesti Koolispordiliidu võimlemisfestivali lauretaat. Osalenud erinevatel rühmvõimlemisvõistlustel ja saavutanud auhinnalisi kohti. Valtu kooli võimlejad on osalenud KRE festivalil ja saanud sealt hulgaliselt kuld- ja hõbeplaate. Igaastane projekt on osaleda Tallinna võimlemispeol kõigi koolis käivate võimlejatega. See on nagu väike tantsupidu Pirita velotrekil. Loomulikult oleme esinenud meie kooli perepäeva üritustel, kevadkontsertidel, jõulupidudel, erinevatel maakonna vastuvõttudel jne.

Tegemisi jätkub.

Võimlemisringi treener on Kadi Saks.

Kadi võimlejate tegemisi saab jälgida Facebookis ja nende kodulehe kaudu: kadi.valtukool.ee